Ciemna strona słońca – problemy związane z energią solarną

Społeczne poparcie dla działań związanych z energią solarną wzrasta na całym świecie, ale nadal istnieją problemy, powiązane z tym czystym źródłem energii. W tym artykule chcielibyśmy wypunktować 4 największe oraz pokrótce je omówić.

1. Ignorancja
W obecnej chwili, w erze globalnego dostępu do informacji wydaje się, że nie powinno być problemów ze zdobywaniem wiedzy. Wiele dyskusji rozpoczętych pod tematami związanymi z energią solarną dowodzi, że jest to mylące przeświadczenie. Liczne wypowiedzi publikowane tam dowodzą, jak wielu ludzi wciąż jeszcze nie posiada nawet podstawowej wiedzy odnośnie energii solarnej. Krytyka wspierana przez niewłaściwe, bądź źle zinterpretowane dane – to wciąż jedna z największych przeszkód dla spopularyzowania energii solarnej na całym świecie.

2. Błędne postrzeganie
Popularna jest opinia mówiąca, iż energia solarna to jedynie trend lub „eco boom”, który wkrótce przeminie. Po części jest to wina wspomnianej wcześniej ignorancji, ale także – po prostu złego nastawienia. Na szczęście wątpliwości towarzyszące obu tym powodom łatwo rozwiać. Wszystko co musicie zrobić, to odwiedzić jedną z witryn, takich jak:

http://www.solardaily.com/

http://www.renewableenergyworld.com/rea/home/solar-energy

lub http://www.pv-tech.org/

oraz przekonać się samemu, jak wielkie zmiany zaszły w świecie energii solarnej od jego początków. Ponadto – wymienione strony są tylko kilkoma przykładami z tysięcy im podobnych, zainteresowanie energią solarną nie narodziło się rok temu, ale kilka dekad wstecz – obecnie po prostu doświadcza ono globalnego rozkwitu. Określanie go jako „eco boom” jest bezpodstawne.

3. „Czynnik ludzki”
Część problemów związanych jest z gałęziami przemysłu, dla których nie na rękę jest rozwój technologii solarnej. Za dobry przykład może posłużyć sytuacja z naszego podwórka:

http://natemat.pl/105929,zalozyl-wlasna-elektrownie-sloneczna-podlaczyl-...

Pan Marcin Mizgalski zdecydował się zainwestować we własną instalację solarną. Ma on jednak problem z dostawcą prądu, który tworzy bardzo wiele trudności. Dostawca nie chce pozwolić Panu Mizgalskiemu czerpać korzyści z jego instalacji. Ponadto, firma zaczęła nawet kraść prąd wyprodukowany przez jego system solarny! Takie sytuacje mogą być zniechęcające dla innych osób, które chciałyby zdecydować się na podążenie śladami Pana Mizgalskiego.

4. Koszty
Przeciętny Kowalski myśli, że nie może pozwolić sobie na taką technologię. Jeśli czytaliście nasz artykuł:

http://solarenergyanalysis.com/pl/content/nie-daj-si%C4%99-omota%C4%87-%...

już wiecie, jak mylne może być te wrażenie. Dodajcie do tego dotacje rządowe, ciągle spadające ceny części instalacji solarnych i coraz większy wybór firm je produkujących – wtedy może uwierzycie, że koszty energii solarnej nie są obecnie tak straszne, jak mogły się wydawać jeszcze kilka lat temu. W niektórych krajach możecie nawet zbudować własną instalację przy minimalnym wkładzie z własnej strony.

Co teraz myślicie o energii solarnej, nadal jesteście nieprzekonani? Jeśli chcecie zapytać nas o cokolwiek związanego z energią solarną – z chęcią odpowiemy na Wasze pytania!

Averigüe cuánto puede ganar mediante el uso de clean and free solar energy!Calcular el ahorro

Archivo